2024 Kâkül Modelleri

2024 Kâkül Modelleri

Kâkül Modası 2024

Kâkül modellerinin son zamanlarda neden en çok aranan saç trendi haline geldiğini anlamak zor değil. Bu Yumuşak Kâküller yüzü çerçeveler ve aynı zamanda yüz hatlarına çok yönlü bir şekilde boyut ekler. Kahkül trendi devam ederken ve yeni saç stiliyle görünümünüzü tazelerken neden başka kahkül modellerini denemiyorsunuz? Kenara çekilmeye hazır olun, bu sezon kahkül çok moda!

 

Perde Kâkül

 

Herkesin bildiği ve sevdiği orijinal perde kâküllerin ne olduğunu bilmeden önce, bu saç stili, yüzünüzün etrafındaki saçları çerçevelemeye yardımcı olacak bir kesim için en iyi kâkül modeli olmayı başardı. Perde kâküller, kesim sırasında alın yapınıza göre şekillendirilir. Bu saç modelini kuaförünüze göstermek için ilham arıyorsanız, birkaç örneğe göz atabilirsiniz.

 

Üçgen Kâkül

 

Üçgen kâkül modelini daha önceden hiç duydunuz mu? Eğer duyduysanız, muhtemelen 60'lardan beri moda trendleri üzerindeki etkisi hakkında her şeyi biliyorsunuzdur. Bu saç stili, gösterildiği gibi, diğer kâkül modellerine göre biraz daha aşağıdan kesilere kirpik çizgisinin hemen üstünde tutulur. Bu kâküller biraz daha fazla bakım gerektirse de, yarattığı genel görünümüyle kesinlikle zahmetsizce bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

 

İnce Kâkül

 

İnce kâküller uzun yıllardır moda olabilir, bu nedenle kâkül trendine yavaş başlamak istiyorsanız, bu model sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Bu kâküller çok basit kesim gerektirir, ancak yine de boyutlara dikkat etmeniz çok önemlidir. İnce kâküller yüz hatlarınıza yumuşak bir boyut kazandırırken, yüzünüzde saç olduğunu hissetmeyebilirsiniz. Yine de, ince kâküllerin herhangi bir saç görünümüne hala gurur verici bir boyut kazandırdığını ve modaya uygun bir çekicilik getirdiğini unutmamalısınız.

 

Kıvırcık Kâkül

 

Tabii ki, kâkül vagonuna atlamak isteyen kıvırcık saçlı kızları da unutamazdık. Kıvırcık kâküller, genç ve eğlenceyi seven bir görünüm için dokulu saçlarınızı daha da ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Kıvrılma ya da dağılma konusunda endişeleniyorsanız, saçlarınızın kolayca uzaması için kâküllerinizi biraz daha uzun kestirdiğinizden emin olmalısınız.

 

Düz Kâkül

 

Nihai cesaret ve stil ikonu için bu son patlama stiline cesaret ettiyseniz düz ve geniş kâküller sizin için yeterince benzersiz bir seçenek olabilir. Alnınızın ortasından yukarıya doğru kesilen bu kâküllerin bakımı zor olsa da, yüz şeklinizi olduğundan daha ince ve güzel gösterecektir. Sadece bu kesimin normalden daha yavaş uzayacağını unutmamalısınız. Bu yüzden bu kâkül modelini sevdiğinizden ve yüz hatlarınıza yakıştığından emin olmalısınız.

 

Mikro Kâkül

Genellikle sarışınların tercih ettiği bu kâkül modeli fazlasıyla çılgın bir karar olabilir. Kaşların biraz yukarısında kesilen mikro kâküller size o seksi gizemli kadın görünümünü verirken alnınızın üzerinden geçen saçlar, size o tatlı komşu kızı görünümünü verebilir. Bu tatil sezonunda yeni bir çevre edinip, yeni insanlarla tanışmayı planlıyorsanız bu saç modeli sizin için doğru karar olabilir. Kâkül tercihiniz ne olursa olsun, kâküllü kadınların her zaman cüretkar ve ilginç olduğu söylenir, bu da yeni ortamınız için harika bir sohbet başlangıcı olabilir.

 

Kâkül Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kâkül bakımını doğru yapmanız onun yüzdeki duruşunu da etkileyeck önemli bir detay olarak öne çıkar.
 

Kâküllerinizi Sık Sık Yıkamalısınız

Sadece yağlı cilde sahip olanlar değil, normal cilt yapısına sahip olanlar bile kâküllerini haftada bir yıkamak yerine daha sık yıkamalıdır. Yüzünüzdeki yağlar nedeniyle kâkülleriniz daha çabuk yağlanacaktır, bu nedenle kâküllerinizi günlük olarak yıkayarak saçlarınızın sağlıklı ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.
 

Saç kurutma Makinesi Kullanmalısınız

 

Kâküller saçınızın geri kalanından daha hızlı kurur ve konu şekillendirmeye geldiğinde biraz inatçı olabilirler. Kendi halinde kuruduktan sonra ortaya çıkan şekillerinden nefret etmemeniz için, kâküllerinizi yukarıdan fönle kuruturken, başlığı yukarıdan aşağıya doğrultup ince bir saç fırçasıyla şekillendirmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Saç Şekillendirme Ürünlerinden Uzak Durmalısınız

Yağlı görünümden hoşlanmadığınız sürece, saç şekillendirme ürünlerini kâküllerinizde aşırı kullanmak hiçbir işe yaramayacaktır. Yağlı görünümden uzak durabilmek için saç şekillendirme ürünlerini kâküllerinize kullanmamalısınız.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
3
Yükleniyor...