Hoodie ve Sweatshirt Arasındaki Fark Nedir?

Hoodie ve Sweatshirt Arasındaki Fark Nedir?

Hoodie nedir? 

Modada oldukça söz sahibi olan sokak stilinin günümüzde, pandemik faktörlerin de etkisiyle farklı modellere evrildiğini görebiliyoruz. İçinde daha rahat hareket edilen ve kişinin özgürlük alanını koruyan ferah kıyafetlerin öne çıktığını gözlemlemek zor değil. Oversize üstler, yarasa kollu bluzlar, pantolon eşofmanlar, bol tunikler, tek parça kıyafetler bunlara örnek sayılabilir. Ancak bir çeşit var ki satış rakamları kritik sınırlara asla inmiyor. Tabii ki, sürekli göz önünde olan ve spor bir sokak stili benimsememizi sağlayan Hoodie Modellerinden bahsediyoruz. Çoğunlukla yüzü kapatan bol bir kapüşonun eşlik ettiği geniş kesim bu üstler, pamuk ve polyesterle harmanlanmış iki iplik ya da üç iplik kumaşlardan oluşuyor. İç kısımda da çoğunlukla bir şardon işlemi yer alıyor. Her ne kadar tarihte rap müzikle ilişkilendirilmiş bir kıyafet olsa da figür baskılı ya da NBA temalı çeşitler sayesinde hoodie üstlerin tüm konseptlere kolayca uyum sağladığını söyleyebiliyoruz. Peki, spor şık stillere sıklıkla eşlik eden sweatshirt ile hoodie çeşitlerinin farkı nedir? Daha önce bu konuya kafa yormadıysanız sizi yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.


 

Hoodie ve Sweatshirt Farkı 

Sweatshirt Modelleri için, “rahat kesimli, kişiye hareket edebilme şansı tanıyan ve yakmayan kumaşlarla üretilen kazaklar” diyebiliriz. Sıradan gezilerde ya da ev içinde giyilebilen bu üst her yaştan insanın tercih ettiği bir kıyafet. Kapüşonlu modelleri de bulunan sweatshirt çeşitlerini hoodielerden ayıran en önemli fark ise hoodielerde yüzü örten daha büyük bir kapüşon bulunması. Genelikle uzun ve oversize bir modele sahip olan bu özel bluz, anlatacak hikayesi olanlar, kuralları esnetmek isteyenler ve asi bir imaj çizenler tarafından tercih ediliyor. Bu da hoodie çeşitlerini kıyafetten çok daha öte bir yere konumlandırıyor. Hoodies Sweatshirt bu nedenle en çok gençler arasında popüler olan bir kıyafet. Çoğunlukla bol kesim olduğu için unisex modelde üretilen hoodies, erkek ve kadınların severek kullandığı bir üst olma başarısını sürdürüyor. 
 

Hoodie Modelleri 

Sevdiğimiz kahramanları yansıtan Hoodie Anime, konforlu Hoodie Eşofman ve soğuk havayı bertaraf eden Hoodie Ceket gibi modeller geniş bir skalaya yayılmış durumda. Hem imajı konuşturan hem de kendini ifade etme şansı tanıyan söz konusu tüm hoodilerin işlevsel özelliklerine burada dikkat çekmek gerek. Vücut koruması sunan bu özel üstler, soğuğu yalıtması bakımından da sonbahar ve kış sezonu için ideal bir seçim olmaktadır.
 

Hoodie Nereden Alınır? 

Konforlu bir giyime imza atan en nitelikli hoodie çeşitleri için çok uzağa gitmenize gerek yok. “Hoodie Nereden Alınır?” sorusunun cevabı burada! Korean Stil, casual stil ya da sokak modasının gözdesi olan desenli, baskılı Unisex Sweatshirt ve Unisex Hoodie çeşitleri Nofilter Butik ürün gamında  üst giyim ürünlerine hayat veriyor. Fermuarlı ya da basic modellerde satışta olan hoodie çeşitlerini en uygun fiyatlarla alma fırsatını kaçırmayın.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
2
Yükleniyor...