Tarzınızı Yansıtacak Dövme Modelleri

Tarzınızı Yansıtacak Dövme Modelleri

 

Tarzınızı Yansıtacak Dövme Modelleri

 

Dövme yaptırmak, insanların kendilerini ifade etmelerine, anıları sürdürmelerine, dostluk ve sevgiyi kalıcı hale getirmelerine yardımcı olan bir sanattır. Her dövmenin modeli, cilt üzerinde mürekkeplenen kişiselleştirmenin yansımasıdır. Kusursuz bir dövme yaptırmak istiyorsanız seçiminizi akıllı ve bir o kadar da dikkatli yapmalısınız.

Görünümünüzü dövme modelleri ile renklendirmeye karar verdiyseniz, sizin için hazırladığımız dövme tasarımlarını, dövme stillerini ve ipuçlarını bir kılavuz olarak düşünebilirsiniz.

Dövme yaptırmadan önce dövme şekline karar vermelisiniz. Tek renkli bir dövme mi yapmak istiyorsunuz yoksa sulu boya tasarımı mı istiyorsunuz? İşte size temel dövme stillerini anlatan bir kılavuz:

 

Çiçek Dövme Modelleri

 

Bu stil, doygun temel renk paleti, cesur ana hatları ve süslü ayrıntıları içermeyen minimalist tasarımlarıyla bilinir. Tişörtün altından görünen, dekolte bir bluzun arasından görünen bu dövmeler gittikçe popülerleşiyor. En popüler tasarımlar güller ve çiçek desenleridir. Güller, aşkın narin bir temsilcisidir. Güller dikenlerle tasvir edilirse, fedakarlık yapmadan aşkın kurtarılamayacağı anlamına gelir. Ayrıca çiçek desenleri, denge ve umudun simgesidir. Bunun yanında çiçeklerin rengi de sembolik anlamlar taşır. Sarı çiçek olgun aşkı, beyaz çiçek ise maneviyat ve masumiyeti temsil eder. Kırmızı renkli çiçekler tutku, pembe olanları ise zarafeti gösterir. Siyah renk çiçek görüntüsü de popülerdir ve bu renk, çoğu zaman veda anlamına gelir.

 

Hançer Dövme Modelleri

 

Bir hançer tasarımı ihanet, korkusuzluk ve tehlikeyi simgeler. Her varyasyonun kendi anlamı vardır. Bir kalp ve bir hançer kombinasyonu, aşk ve ihanetini gösterir. Bir kafatası ve bir hançer deseni, tehlikeyi gösterir. Bir ejderha ve bir hançer, kişinin engelleri aşma yeteneğini anlatır.

 

Kaplan Dövme Modeli

 

Bir kaplan dövmesi güç, hakimiyet, enerji ve asalet ile ilişkilendirilmiştir. Bununla birlikte, Hindistan'da hayvan yıkımını ifade eder, Çin kültüründe ise kaplanlar, ölülerin koruyucuları olarak görülmektedir.

 

Portre Dövme Modelleri

 

Portreler hem siyah beyaz hem de renkli teknikte yapılabilir. Bu modeller, sevgi ve bağlılığı ifade eden ve sevilen insanların görüntülerini veya kişiyi etkileyen rol modellerin fotoğrafları olabilir.

 

Hayvan Figürlü Dövme Modelleri

 

Hayvan figürleri kişinin kişiliğini, başarı çabasını, içsel gücünü ve enerjisini ifade etmek için tasarlanabilir. Aslanlar, kaplanlar, filler, zebralar popüler olduğu kadar yılan ve kedi desenleri de sık olarak tercih edilmektedir.

 

Kuş Dövme Modelleri

 

Kuş desenli dövme modelleri, daha çok kadınlar tarafından tercih edildiği bilinmektedir. Arzu edilen tasarımlar; özgürlüğü simgeleyen kırlangıçlar, serçe figürleri ile bilgelik ve zekayı simgeleyen baykuş çizimleri olmuştur.

 

Harf Dövme Modeli

 

Bu stilde farklı yazı tipleri ve teknikler kullanılır. Serbest elle yazılmış bir harf veya kesin hatları olan açık bir harf tasarımı yapılabilir. Görüşlerinizi ve değerlerinizi ifade etmek için alıntılar, birine sevginizi göstermek için isimler ve özel olayları sürdürmek için Romen rakamlarını seçebilirsiniz.

 

Müzik Temalı Dövme Modelleri

 

Bu popüler stil genellikle farklı görüntüler oluşturan siyah ve kırmızı renklerle tasarlanır. Gerçekçilik, soyut veya geometrik şekiller dokunuşuyla yapılabilir ve vücudun herhangi bir yerine çizilebilir. Bu tarzın en güzel yanı, neredeyse tüm stiller ile uyum içerisinde olmasıdır, bu da onu yaratıcı ve cesur insanlar için mükemmel bir seçim haline getirir. Bu tarz, müziğe olan tutkuyu ve hayata karşı neşeli tavrı göstermek için müzik aletleri çizimlerine sahiptir.

 

Nokta Çalışmalı Dövme Modelleri

Bu tarz çizimlerde genellikle tüm görüntüler noktalar yardımıyla yapılır. Gölgeleme, noktalar arasındaki mesafe ile oluşturulur. Çoğu durumda, geometrik şekiller bu tarzda görüntülenir. En yaygın olarak çizilen şekil, üçgen modelleridir. Üçgen şekli, birçok kültürde kutsal bir figürdür. Üç köşesi olması nedeniyle doğruluk ve adalet ile ilişkilendirilir.

 

Dövme Tasarımlarını Detaylı Bir Şekilde İncelemelisiniz

Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yansıtan stil hakkında hayal gücünüzün genişlemesine ve rahat bir şekilde düşünmeye izin vermelisiniz. Mümkün olduğu kadar tasarım keşfederek, alışılmışın dışında düşünüp ve yalnızca sizin için derin bir anlamı olacak olağanüstü bir şey bulmaya dikkat etmelisiniz. Bunun dışında ten renginize yakışan renkleri tercih etmelisiniz. Ayrıca, profesyonelin en iyi kombinasyonu seçmenize yardımcı olacağı için işinde uzman olan dövme tasarımcısıyla konuşabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
3
Yükleniyor...