İnternetten Üst Giyim Alırken Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

İnternetten Üst Giyim Alırken Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Kıyafet arayışındaysanız, internet alışverişin pek de iyi olmayan bir yanı, doğru bedeni bulmak için tahmin oyunu oynamaktır. Çok beğendiğiniz elbise modeli mankenin üzerinde harika görünmüş olabilir, ancak seçeceğiniz ürünün kalıbı vücut tipinize uygun olmayabilir.

Neyse ki, internette mükemmel uyumu bulmak istediğiniz zaman aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu ve püf noktası vardır. Ölçülerden kumaş seçimine kadar, neredeyse bütün alışverişlerinizde doğru bedeni bulmanıza yardımcı olacak ipuçlarını listeledik. Aşağıdaki bu dokuz ipucunu takip ederek, internet alışverişlerinizde beden konusunu çok da düşünmeye gerek kalmadan yapabilirsiniz.

 

Beden Ölçülerinizi Doğru Bir Şekilde Hesaplayın

 

Elbette, mükemmel bir uyumu bulmanın en iyi yollarından biri; göğüs, bel, kalça ve iç dikiş dahil olmak üzere ölçülerinizi hesaplamaktır. Bu ölçüleri alırken ne giydiğinize de dikkat etmenizde fayda var. Satın almayı düşündüğünüz ürüne bağlı olarak, giysiye nasıl sığacağını konusunda daha iyi bir fikir edinmek için iç çamaşırlarınızı da ölçebilirsiniz. Bu ölçüm, internet alışverişlerinde doğru bedeni satın almanız konusunda size yardımcı olacaktır. Ancak dış giyim siparişi veriyorsanız, kıyafetleriniz üzerindeyken ölçüleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Aksi takdirde, orta boy bir kaban, kalın bir kadın triko kazağın veya birkaç kat kadın basic tişört üzerine giyildiğinde rahatsız hissetmenize neden olabilir.

 

Modelin Uzunluğunu ve Kilosunu Dikkate Alın

 

Çoğumuz manken değiliz ve bu bir sorun değildir. Ama birçok mağaza kıyafetlerini sizden tamamen farklı bir vücut tipine sahip olabilecek modeller üzerinde sergileniyor. Modelin üzerinde olan kıyafeti beğenip, satın almayı düşünüyorsanız mankenin uzunluğunu ve kilo ölçülerini de dikkate almanız gerektiğini unutmamalısınız.

 

Herhangi Bir Mağazanın Beden Ölçüleri Tablosundan Yararlanın

Gerçek vücut ölçülerinizi biliyorsanız veya genellikle hangi beden olduğunuza dair bir fikriniz varsa bile, birçok büyük perakendecinin sunduğu beden tablolarına mutlaka göz atmalısınız. Bu tablolar size, beden seçme konusunda inanılmaz derecede fayda sağlayacaktır. Sitenin, şeklinizle ilgili sorularından birkaçını yanıtlamak, daha doğru bir beden seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, bir online alışveriş mağazasında size uygun bir beden önermek için boyunuzu ve kilonuzu belirtilen yere girmenin yanı sıra benzer istatistiklere sahip bu bedeni satın alan ve iade etmeyen kişilerin yüzdesine göz atabilirsiniz.

 

Satın Alan Müşterilerin Beden Konusunda Yaptıkları Yorumları Okuyun

Herkes binlerce inceleme sonucunda memnun olunan ürünlere ilgi gösterir, ancak yalnızca satın alan kişi sayısına bakmak yerine, onların yaptıkları yorumlardan birkaçını gerçekten okumanız ürün hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. İnsanların beden ölçüleri konusunda ne söylediğine dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Bu dürüst incelemeler paha biçilmezdir ve size hangi bedeni satın almanız gerektiği konusunda fayda sağlayabilir. Ayrıca, site müşterilerin fotoğraf yüklemesine izin veriyorsa, bunlar daha da fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sizinkine benzer vücut şekillerine sahip müşterilerin resimlerine bakıp, giysinin üzerinizde nasıl görülebileceğini görsel olarak görüp, fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Beden Ölçüsü Bilgilerini Okuyun

Hemen hemen her çevrimiçi giyim perakendecisinin web sitesinde beden ölçü bilgilerine ayrılmış bir bölüm mutlaka vardır ve bu bölüm, deneyemeyeceğiniz ürünlere para harcarken cankurtaran olabilir. Bu detayı göz ardı etmeyip hemen keşfetmeyi deneyebilirsiniz!

Sanal alışveriş sepetinize kıyafet eklemeye başlamadan önce mağazanın beden ölçüleri konusunda net olduğunuzdan emin olmalısınız. Bazı üreticiler basitçe daha büyük veya daha küçük kalıpta ürün üretebilirler, bu nedenle web sitesindeki bilgileri okuyup hangi bedenin sizin ölçülerinize en uygun olacağını belirleyene kadar elbise bedenine güvenmemelisiniz.

İnternette gezinerek ve çevrimiçi kıyafet satın alarak birçok masraftan tasarruf edebilirsiniz; ancak yalnızca her seferinde doğru bedeni nasıl alacağınızı bilmiyorsanız beden, marka ve kalıp değişiklik gösterebileceğinden, sipariş vermeden önce her zaman mağazanın beden ölçüm tablosunu kontrol ederek alışveriş yapmalısınız.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
3
Yükleniyor...