İnternetten Alt Giyim Alırken Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

İnternetten Alt Giyim Alırken Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Teknoloji, işleri herkes için daha kolay ve daha uygun hale getirdi. Yiyecek ya da kıyafet gibi ihtiyacınız olan ürünleri satın almak için evlerinizden çıkmanıza gerek kalmadı. Artık herkes evinin rahatlığında yeni kıyafet ve aksesuar alışverişi yapabilir. Bunun için sadece bir internet bağlantısına sahip olmanız yeterli olacaktır.

İnternetten alışveriş yapmak uygun olsa da, kadın yada erkek için doğru giyim ürününü seçmek bunaltıcı bir süreç gibi görünebilir. Alışveriş yaparken, özellikle de internet alışverişi yaparken alt beden seçimi konusunda zorlanabilirsiniz.

Gerçekten birbirinden harika alt giyim seçeneği varken bir pantolon, kadın eşofman, etek veya şort gibi ürünleri seçmek söz konusu olduğu zaman çoğunuzun kafası karışabilir. Siz de beden seçimi sorunlarıyla karşı karşıya iseniz, size yardımcı olmak için buradayız. Vücut ölçüleriniz için mükemmel alt giyim ürünlerini bulmanıza yardımcı olabilecek en önemli ipuçlarından bazılarına hep birlikte göz atalım.

 

Vücut Ölçülerinizi Doğru Şekilde Hesaplayın

 

Kendiniz için kadın alt giyim seçerken, aklınızda bulundurmanız gereken en önemli püf noktalarından biri de beden ölçülerinizi bilmektir. İnternetten kıyafet alırken ölçülerinizi bilmediğiniz zaman yanlış beden seçimi yapabilirsiniz. Bu durum, bedeninize tam olarak uymayan bir ürün satın almanıza neden olabilir. Ve çok beğendiğiniz kadın jean pantolonu alırken heyecan duyduğunuzda, sadece bedeninin olmadığını görünce moraliniz bozulabilir. Bu nedenle, bu hayal kırıklığını önlemek için vücut ölçülerinizi doğru bir şekilde hesaplamalısınız. Ardından, ölçümlerinize uyması için online mağazada bulunan beden tablosunu kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde bedeninize uyum sağlayacak olan seçimler yapabilirsiniz.

 

Belinizi Ölçün

Her şeyden önce, kalça kemiğinin en üstünde olan belinizin ölçüsünü doğru bir şekilde hesaplamalısınız. Ardından, mezurayı göbek deliğiyle aynı hizada tutabilmek için elinizden gelenin en iyisini yaparak ya da birinden yardım alarak doğru ölçüyü bulabilirsiniz. Bu ölçüm sırasında normal bir şekilde nefes aldığınızdan emin olmalısınız. Nefesinizi tutarsanız ölçüleriniz hatalı olabilir.

 

Kalçalarınızı Ölçün

 

Beliniz için yapılan süreç, kalçalarınız için de geçerlidir; ancak kalça ölçüsünde biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir. Çünkü kalçalarınız, gövdenizin en geniş kısmıdır.

 

Tüm Ölçülerinizi Tamamladıktan Sonra Markanın Beden Tablosunu Kontrol Edin

Çoğu markada beden ölçüm tablosuna denk gelmişsinizdir. Ve evet, çoğu zaman bunun üzerinden geçip, dikkat etmediğiniz zamanlarınız olmuş olabilir. Alt beden seçimlerinde detayı atlamadan, inceleyerek tercih yapmalısınız.

 

İç Dikişlere Dikkat Edin

 

Bir iç dikiş, kasığınızdan bacağınızın açıklığına kadar olan mesafeyi söylemenin farklı bir yoludur; bu detay ürünlerin kesimlerine bağlı olarak değişmekle birlikte, ayak bileğinizde veya biraz daha yüksekte olabilir.

 

Modelin Hangi Beden Giydiğini Göz Önünde Bulundurun

Model ölçülerini dikkate alarak beden seçimi yapabilirsiniz.

 

Ürünün Kumaşına Dikkat Edin

Kıyafetlerin vücudunuzda nasıl durmasını istediğinize dair kendinize özgü bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Bu detayda kumaş seçimi çok önemlidir. Dar kesim ürün arıyorsanız kadın skinny kot pantolon modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Sizin için En Uygun Olacak Kumaş Seçin

 

Hemen hemen herkes en yüksek kalitede bir alt giyim ürünü satın almak ister. Bu yüzden satın almadan önce pantolon ya da eşofman kumaşına dikkat etmelisiniz. Çoğu alt giyim farklı malzemelerden ve farklı tarzlarda yapıldığı için tarzına uygun olan kumaş seçerek, alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bütçenizi Göz Önünde Bulundurun

İnternetten alışveriş yaparken almayı düşünmediğiniz kıyafetleri satın alabilirsiniz. Bu nedenle internetten ürün satın almadan önce kendinize bir bütçe belirlemeniz önemli bir detaydır. Çok fazla para harcamamak için kıyafet seçerken bütçenizi göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Erkekler için kot pantolon veya jogger eşofman satın almak istiyorsanız, bu ipuçları sayesinde herhangi bir güçlük çekmeden alışveriş yapabilirsiniz.

 

Vücut Şekliniz için İdeal Kot Pantolon Modellerini Seçin

Dışarıda çok fazla kot pantolon türü olduğu için seçim yapmanız biraz zor olabilir. Bu pantolon modellerini hep birlikte inceleyelim:

Düz paça kot pantolon: Ekstra alt bacak boşluğu nedeniyle düzgün kalçalara ve baldıra sahipseniz sizin için harika bir seçenek olabilir.

Slim fit jean pantolonlar: Her zamankinden daha fazla konfor ve nefes alabilirlik arıyorsanız, slim fit jean pantolon tarzınız için en iyi tercih olabilir.

Skinny kot pantolon: Ne kadar formda olduğunuz konusunda endişe ediyorsanız, daha bağışlayıcı olma eğiliminde olan kalın kumaştan yapılmış koyu renk bir skinny pantolonlar ile tarzınızı değiştirmeye başlayabilirsiniz.

Boyfriend pantolon: Güçlü, geniş omuzlarınız varsa ve alt bedeninize denge eklemek istiyorsanız, boyfriend pantolon modellerini deneyerek tarzınızı güçlendirebilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
3
Yükleniyor...