Blazer Ceketi Günlük Tarza Uydurmanın 4 Yolu

Blazer Ceketi Günlük Tarza Uydurmanın 4 Yolu

Blazer Ceketle Gündelik Stil 

Bir blazer ceketi günlük tarzınıza uydurmanın ilk adımı, mevcut farklı blazer stillerine aşina olmaktır. Hızlı bir Google araması yaparak, binlerce Blazer Ceket stilini ortaya çıkarabilirsiniz, ancak bunun sizi bunaltmasına izin vermeyip, öncelikle hangi tarzdan hoşlandığınıza karar vererek kombin oluşturmaya başlamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Erkek giyimden ilham alan blazer ceket modası; büyük beden blazerler, bedene oturan blazerler, feminen blazerler, kısa blazerler, desenli olanlar, kruvaze olanlar ve kuşaklı gibi birbirinden farklı, her tarza uyum sağlayacak blazer ceket tasarımları mevcuttur. Blazer ceketler farklı şekillerde, boyutlarda ve malzemelerde karşınıza çıkabilir, ancak daha çok rahat bir takım elbise ceketini andıran düğmeler ve yapılandırılmış çizgili modellerle karşılaşmış olabilirsiniz.

Blazer ceketleri günlük tarzınıza uydurmanın yollarını gelin hep birlikte inceleyelim:
 

Blazer Ceket Tarzınıza Uygun mu?

Denemek istediğiniz bir stile karar verdikten sonra, bunun tarzınız ile uyum içerisinde olacağından emin olmanız gerekir. Bu, bulduğunuz hemen hemen tüm blazer ceketleri giymenin ve şekillendirmenin anahtarıdır ve bu kurallar her yerde geçerlidir. Klasik bir blazer ceket ile etek ucunun kalça kemiğinize ve kollarınızdan bilek kemiğinize ulaştığından emin olmak isteyebilirsiniz. Herhangi bir giysi parçasında olduğu gibi, omuzların çok sıkı oturmadığından emin olmalısınız, aksi takdirde dikişlerinin çekme veya yırtma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
 

Blazer Nasıl Kombinlenir?

Blazer Stilleri için tarzınızın öne çıkan detaylarını ve aksesaur tercihlerinizi belirledikten sonra işe koyulabilirsiniz. Bir blazer ceketi, dolabınızda bulunan parçalarla kombinleyerek, rahatlıkla giyebilirsiniz. İşte herhangi bir blazer ceketle havalı ve rahat görünecek kusursuz giyim örnekleri:
 

1- Kot Pantolon ile Blazer Giyerek Sade Bir Görünüm Yaratın

Blazer ve kadın kot pantolonlar gerçekten dinamik bir ikili olabilir. Kombinasyon resmi, klasik, rahat veya korkak görünecek şekilde tasarlanabilir. Büyük beden bir blazer ile geniş paça mom jeanleri kombinleyerek şu sıralar çok trend olan bir görünüm yakalayabilirsiniz ama daha klasik yapılı bir tarz yaratmak istiyorsanız, şık kesim bir blazer ve skinny jean pantolonlarla da her zaman iyi görünebilirsiniz. Bu eşleştirmenin en güzel yanı, kolay ama oldukça feminen bir görünüm yaratmış olmanız olabilir.

 

2- Basic Tişörtünüze Blazer Ceketler ile Farklı Bir Hava Katın

Bir tişört giymekten daha rahat bir şey yoktur. Tişörtünüzün üstüne blazer ceket giymek, çelişkili bir seçim gibi görünebilir, ancak aslında birbirlerini oldukça iyi tamamlarlar. Bu genç ve gündelik görünümle, gündüz bir toplantıya veya akşam yemeğine gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Farklı bir stil oluşturmak için baskılı oversize tişörtünüzün üzerine bir blazer ceket seçerek, altına kot pantolon veya üzerinize tam oturan bir etekle kombinlemeyi seçebilirsiniz. Bu kombini tamamlamak, tamamen sizin tarzınıza bağlı olacaktır.

 

3- Şort ve Blazer Kombini

 

Şort, blazer ceket ile giymeyi düşünmemiş olabileceğiniz bir diğer şaşırtıcı giyim eşyasıdır. Blazerlerın resmi bir giyim tarzı olduğunu biliyoruz ve şortlar genellikle bunun tam tersidir. Bu kombinin sırrı tamamen küçük bir ipucunda yatıyor; blazerınızın uzunluğunun ve şortunuzun uzunluğunun orantılı olduğundan emin olmalısınız. Bu kombin sayesinde gece boyunca yakaladığınız uyumla mükemmel bir günlük görünüm yaratabilirsiniz. Daha sıcak havalarda serin kalırken yine de modaya uygun görünmek istediğiniz zaman bu kombini kullanabilirsiniz.
 

4- Elbisenizin Üzerine Blazer Ceket Giyin

 

Büyük boy blazer ceket, mini elbiseler ile muhteşem bir uyum yakalayabilir. Elbiseniz desenli ya da renkli ise blazer ceketinizin, elbisenizin modelini kapatmaması için daha nötr tonda olduğuna dikkat etmelisiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
3
Yükleniyor...